LABRADOR RETRIEVER
Nie wszystkie labradory uczą się szybko
Takie słowa mogą wydawać się czymś nierealnym. Mimo że większość tych psów szybko się uczy, znajdziemy także osobniki które z zamiłowaniem do nauki nie będą miały nic wspólnego. Luna mimo że lubi się uczyć, potrzebuje bardzo dużo treningów nawet do najłatwiejszych sztuczek. Biszkoptowa po nieudanych próbach traci motywacje i muszę budować ją na nowo, nie jest to kwestia smaczków, czy zabawy którą nagradzam.
Gdy energia labradora nie zostanie wykorzystana staje się on nadpobudliwym i niszczycielskim psem
Większość retrieverów jest bardzo żywiołowa, co w połączeniu z złym wykorzystaniem ich energii może się skończyć na wielkich szkodach.
Labrador nie jest psem kanapowym
Pierwotnie labradory wykorzystywane były w myślistwie. Przynosiły ustrzeloną zwierzynę. Do dnia dzisiejszego zostało w ich temperamencie wiele cech aporterów. Psy te potrzebują częstych treningów, spacerów. Nie nadają się dla ludzi mało aktywnych. Lenistwo labków może prowadzić do nadwagi, co zazwyczaj kończy się chorobami stawów.
Labradory tak jak inne psy są narażone na choroby
Częstymi schorzeniami u labów są: dysplazja stawu łokciowego i biodrowego, choroby uszu. Jednak jeżeli bierzemy psa z porządnej hodowli, gdzie rodzice są przebadani, zachorowanie naszego przyjaciela zmniejsza się do kilku procent.
Labradory w czasie linienia gubią tony sierści
Jako że są to psy z podszerstkiem, gdy przychodzi zmiana sierści, możemy znaleźć psie włosy prawie wszędzie, gdzie tylko się odwrócisz tam sierść. Rasa ewidentnie nie nadaje się dla miłośników czystości.
Nie wszystkie labradory kochają brud i wodę
Luna omija kałuże szerokim łukiem. Pływać lubi ale nie przesadnie, nie rzuca się na każde bajorko, a kąpieli z szamponem nie nawidzi !
Labradory uwielbiają jeść, mimo to zdarzają się niejadki oraz alergiki
Psy te nie mogą jeść pierwszej lepszej karmy, mimo że większość zjadła by wszystko co stanie im na drodze. Coraz więcej psów tej rasy ma tendencje do alergii pokarmowych (np. Luna xD ), przez co mogą jeść tylko karmę bez uczulających składników.
Na koniec chciałabym dodać że każda decyzja o kupnie psa musi być przemyślana. Jeśli wybieramy jakąś określoną rasę, dokładnie sprawdźmy hodowlę i pochodzenie rodziców przyszłego szczeniaka.
Mój dawny sąsiad ma labradora i jest gruby, leniwy, ledwo chodzi, a jak już pójdzie na spacer to w kolczatce i smyczy Flexi - życie przeciętnego Labradora :P
OdpowiedzUsuńTak się kończą nieodpowiedzialne decyzje i nie wiedza właścicieli psów :/
UsuńWłaściciel również nie może chodzić ;) Zamiast iść z psem na spacery to podjeżdża samochodem na pole, wypuszcza psa, Bruno zrobi co trzeba, wraca do samochodu i do domu :)
UsuńPrzydatny i fajny post! :D
OdpowiedzUsuń